Moringa olejodarná


Moringa olejodarná

ZÁZRAČNÝ STROM


Rovnako známa ako „zázračný strom“, moringa olejodarná je spontánne a bujne rostúca rastlina, ktorú môžeme typicky nájsť v teplej a suchej pôde s mimoriadnými výživovými vlastnosťami a najrôznejšími spôsobmi využitia. Po tisícročiach bola používaná k liečebným účelom v celom medzitropickom pásme rozvojových krajín, okrem toho predstavovala nenahraditeľný piliér v strave týchto populacií. V podstate predstavuje najvýživnejšiu dostupnú potravinu v oblastiach ako Malawi, Senegal a India.

“Podľa ajurvédskej medicíny môžu listy moringy olejodarnej zabrániť a vyliečiť cez 300 ochorení.”

MISIA

Nadácia Priapo chce realizovať a podporovať rôzne ekologické farmy zaoberajúce sa pestovaním, spracovaním a predajom moringy. Produkcia tejto mimoriadnej rastliny môže pomôcť populaciám celého sveta mať svoju stravu pod väčšou kontrolou.
Vytvorením fariem na pestovanie moringy bude možné pomôcť detom a ich rodinám žiť z darov vlastnej zeme.

VYTVORENIE FARIEM NA PESTOVANIE MORINGY

Prášok z moringy sa získavá zo stromových listov a semienok, ktoré sú vysušené a potom namleté. Je veľmi výživný, obsahuje 9 esenciálnych aminokyselín, 46 rôznych antioxidantov, 27 vitamínov a veľký počet minerálnych solí. Obsahuje dvakrát väčší počet proteinov, ako se nachádza v jogurte, trikrát viac draslíku, ako obsahujú banány, štyrikrát viac vitamínu A, ako najdeme v mrkve a štyrikrát viac vápníku, ako obsahuje mlieko. Na záver, ponúka množstvo vitamínu C, ktoré je sedemkrát vyššie ako v pomarančoch. Je tiež bohatý na vitamín E, K, B1 a D, olej získaný zo semienok je skvelým antibiotikom proti bakteriám, zatiaľ čo koreň účinne posiluje srdce.

VÝHODY MORINGA OLEJODARNÁ

• Pomáha liečiť kĺby a zápalové bolesti, bez toho aby bolo nutné užívánie analgetík.
• Podporuje normálnu krvnú zrážanlivost a udržuje zdravé sliznice.
• Pomáhá stabilizovať hormonálnu hladinu a metabolizmus.
• Ponúka hodnotnú pomoc proti cukrovke, vysokému tlaku a akné.
• Obsahuje veľké množstvo vitamínov a minerálnych solí, ktoré slúžia aj ako prírodné hydratačné a odvodňovacie činidlá.

9

Esenciálnych aminokyselín

27

Vitamínov

46

Antioxidantov Kalorií

64

Kalórií/100g

Moringa olejodarná

Personal Info

Donation Total: €1